Ta strona internetowa używa ciasteczek.


Idź na Facebook

Osoby Online: 1
23.4.2021
Kronika
 • 2011-09-18 Udział w uroczystościach stulecia parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Fastowie na Ukrainie

         W dniach 16-18.09. 2011 nasza orkiestra wzięła udział w uroczystosciach stulecie parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Fastowie. Proboszczem parafii jest o. Jan Piątkowski OP, ur. w Koszęcinie. Oprócz orkiestry KWK Sośnica w wyjeździe uczestniczyli m.in.: prof. Zygmunt Woźniczka, dyrektorzy katowickich Domów Kultury Jacek Turalik (Dom Kultury Katowice-Bogucice) i Marek Augustyniak (Miejski Dom Kultury "Szopienice-Giszowiec"), zespół taneczny KAROLINKI z gimnazjum nr 1 w Mysłowicach (działa od 1994 roku, prowadzący - Tomasz Wrona, nauczyciel historii).

         Inspiratorem wyjazdu była p. red. Stanisława Warmbrandt (Kurier Polski), nieocenionej pomocy w organizacji wyjazdu udzielił wicemarszałek woj. Śląskiego Jerzy Gorzelik.

         Autokar uzyskaliśmy dzięki życzliwości dyr. Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK, p. Zbigniewa Cierniaka.

         W dniu 18.09.2011r., po zakończeniu uroczystości kościelnych odbył się również koncert w centrum miasta przed Pałacem Młodzieży - w ramach Dni Fastowa a po południu na Majdanie w Kijowie.        Poniżej cytat ze strony internetowej Diecezji Kijowsko-Żytomierskiej
  "W dniach od 16 do 18 września parafia Fastów świętowała stulecie konsekracji kościoła pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Dnia 16 września Mszy świętej o północy przewodniczył biskup pomocniczy diecezji Kijowsko-Żytomierskiej Witalij Skomarowski. W sobotę głównym celebransem był biskup Kijowsko-Żytomierski arcybiskup Piotr Malczuk OFM, który wygłosił okolicznościową homilię. Wziął udział w tym dniu również biskup Marian Buczek z Charkowa. W niedzielę, 18 września Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił biskup Charkowsko-Zaporoski Marian Buczek."
  Źródło: portal internetowy Diecezji Kijowsko-Żytomierskiej

  Zobacz tekst i zdjęcia zamieszczony na portalu internetowym Diecezji Kijowsko-Żytomierskiej

  Artykuł KAI

  Kilka słów o Fastowie

  Zobacz galerię zdjęć